Ühiselamu eakatele naistele

Mida teised sellest projektis mõtlevad:

Artikkel Eesti Päevalehes:

http://www.epl.ee/news/eesti/vanaemadele-avatakse-vohma-linnas-uhiselamu.d?id=65572896

Vanaemadele avatakse Võhma linnas ühiselamu

 

http://www.reporter.ee/2013/01/22/vohmas-avatakse-vanaemad

 

16. jaanuar 2013

Üheskoos elamisest
Kohe hakkab valmis saama uhiuus ühiselamu (4-toaline korter), mis on mõelnud eakatele naistele.
Mõte selleks sündis, kui üks väga hea tuttav jäi raskesti haigeks ning oli ette näha, et olukord on keeruline ja ta ei saa enam üksi elada. Samas on otsus hooldekodus elamise osas väga raske, sest sinna elama asudes kaovad palju suhted ja ka asjad, mis on inimestele olulised. Meie eesmärk oli luua võimalus vaheetapiks: Korter, kus kolm toredat naist saaksid koos elada, teineteisele tuge ja kindlustunnet pakkuda. Keegi pole enam üksi, aga igaühel on ka oma tuba ja privaatsus. Igaüks otsustab ise, kui palju tal lisaabi vaja läheb (toidu toomine supiköögist, abi arsti juurde minemisel, pesu pesemine jne). Üürihinna sisse on arvestatud iganädalane koristamine ja ka trepikoja puhastamine. Perenaine astub iga päev läbi ja käib vajadusel sisseostu tegema.
Oma tuba saab oma maitse järgi ja oma mööbliga sisustada, aitame kolimisel. Köök, elutuba ja vannituba on kõigile ühiseks kasutamiseks. Kõik toad on remonditud, aknad ja uksed on vahetatud. Tänu sellele on korter väga soe ja hubane.
Kui teate kedagi, kes vajaks just sellisel moel toetatud elamist või vajate seda ise, andke endast teada.
Lisainfo telefonil 51963375
Elke Wüthrich
MTÜ Sinule

15.08.2012

 

Meie linnas elab palju eakaid inimesi. Vahest juhtub, et peale abikaasa surma ei ole lesk enam võimeline ainult ühe kuu sissetulekuga oma korterikulusid kinni maksma. Või et keegi vanaduse või nõrkuse pärast ei saa tegelikult enam üksi elada, aga hooldekodud on kallid. Kuna pension neid kulusid tavaliselt ei kata, siis tähendab see seda, et lapsed peaksid ülejäänud kulud kinni maksma. Kuna Võhmas ei ole vanadekodu, tähendab see ka seda, et inimene peaks harjunud keskkonnast, sõprade ja tuttavate keskelt ära kolima.

 

Meie plaan on renoveerida 4-toaline korter paneelmaja 2. korrusel ja sinna rajada ühiselamu kolmele naisele.

77m2 pinnal asub 3 eraldi tuba, ühine elutuba, köök ja vannituba. Igaüks saab otsustada, kui palju hooldust ta soovib või vajab (koristamist, sisseostude tegemist, toidu valmistamist, transporti arsti juurde jne) ja sellest tuleneb ka üürikulu. Igal juhul on see ainult osa sellest, mida muidu vanadekodu koha eest peaks maksma.

 

Et seda projekti saaks ellu viia, on meil aga abi vaja. Esimeses etapis on vaja välja vahetada vanad aknad ja paigaldada uus siseuks. Teisena tahame koridoris teha muudatusi, et kindlasti oleks piisavalt ruumi käimiskärudele.

Nende tööde läbiviimiseks läheb vaja 2622.-€

Teine osa renoveerimiskuludest sisaldab sanitaarremonti, toauste laiendamist, seinade krohvimist ja värvimist. Nendest töödest on kindlasti võimalik osa ise teha, kuid vähemalt elektritööd ja vannitoa remondi peaks tegema spetsialist.

Terve remondisumma teise etappi jaoks tuleb 13537.-€

  

Soovi korral võiksite seda projekti nii rahaliselt kui ka vabatahtliku tööga toetada. Küsimuste korral võtke kindlasti meiega ühendust!