Kes me oleme

MTÜ Sinule

MTÜ Sinule asutati aastal 2006 ja on üldkasulik mittetulundusühing, mis tegutseb eelkõige Võhma linnas.

Asutajad Peter ja Elke Wüthrich kolisid 1999 a. Šveitsist Võhmasse. Tolajal oli linn peale lihakombinaadi pankrotti väga nutuses seisus. Suurettevõte oli peaaegu ainuke tööandja linnas. Majandusolukord muutus väga keeruliseks ja kellel oli võimalik, see kolis tööd otsides mujale. Kohale jäid põhiliselt penisonärid ja lastega pered.

MTÜ Sinule eest hoolitseb veel Šveitsi MTÜ Salem Ministries. Nemad võtsid meie MTÜ enda tiiva alla, kuna meie eesmärgid on sarnased.

Meie tegevused siiamaani:

Peale töökohtade loomise – rajasime 2 firmat (www.giftline.ee) ligi 20 töötajatega – on meie ülesannete põhisuund sotsiaalses valdkonnas. Meie MTÜ eesmärk on muuta elamistingimused Võhma linnas paremaks. Alguses, kui inimestel oli isegi eluks esmavajalikust puudus, siis aitasime eelkõige toidu- ja riideabi kaudu. Tänapäevaks on majanduslik olukord palju paremaks muutunud. Muidugi aitame heameelega ka nüüd, kui on häda käes ja teisi vahendeid ei ole. Peale selle tegeleme erinevate projektidega, mis katavad erinevaid vajadusi, sealhulgas näiteks kunstiring, pensionäride peod, uisuväljaku rajamine ja hooldamine, jne..

Milleks MTÜ rajati?

- Kuna meie vabatahtlik töö kasvas pidevalt, vajasime abilisi. MTÜ kaudu on võimalik inimesi ametlikult tööle vormistada. Samas on võimalik, kuna MTÜs ei ole kasumi mõtteid, invaliide, pikaajalisi töötuid või alkohoolikuid tasapisi jälle tööeluga harjutada.

- On võimalik annetusid ja pakutud abivahendeid vastu võtta.

- Võime kirjutada projekte ja erinevatest fondidest taodeldud EU rahadega ideid ellu viia (näiteks Võhma uisuväljak)